profil

Öncüoğlu+ACP, dinamik ve tecrübeli mimar tasarımcı, plancı ve mühendislerden oluşan ekibiyle Türkiye, Almanya, Rusya ve Kazakistan'da faaliyet gösteren uluslararası bir mimarlık firmasıdır. Hasan Öncüoğlu tarafından 1964 yılında kurulan firma 1996 yılından bu yana Enis Öncüoğlu ve ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz, Engin Öncüoğlu, Ed Jenkins ve İsmail Hatipoğlu tarafından yönetilmektedir. Öncüoğlu+ACP 48 yıllık mimari tasarım ve planlama deneyimini alanında uzmanlaşmış 50 çalışanıyla Ankara, İstanbul, Moskova, Astana, New York & Dubai ofislerinde devam ettirmektedir.

Yakın geçmişte, Öncüoğlu'nun ana uzmanlık alanı Türkiye, Rusya ve CIS ülkelerinde tasarlanan Karma-Kullanım Merkezleri, Alışveriş, Ofis, Konut, Turizm ve Ticaret Merkezi alanlarındaki projeler üzerine gelişmiştir. Bu projelerden birçoğu ulusal ve uluslararası arenalarda ödüllere layık görülmüştür. ''Metropolis Ofis & Alışveriş Merkezi'' projesi 2009'da Moskova'da Ticari Gayrimenkül Ödülleri'nde "En İyi Karma Kullanım Projesi Ödülü"ne, yine aynı sene ''Cepa Alışveriş Merkezi'' Cityscape Ödülleri'nde "En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü"ne, Eczacıbaşı Ar-Ge Merkezi ise "Yüksek Övgü Ödülü"ne, "Ritz Carlton Otel" projesi 2007 yılında Moskova Ticari Gayrimenkül Ödülleri'nde "En İyi Otel Ödülü"ne, yine 2006 yılında "Udenly Park" ve 2007 yılında "Regions June" projeleriyle Moskova Ticari Gayrimenkul ödüllerinde "En iyi Alışveriş Merkezi" ödüllerine layık görülmüşlerdir.

Öncüoğlu+ACP'nin en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi, güncel mimarlık disiplinini, gerçekçi ve uygulanabilir bir yaklaşım ile işverenin talepleri ve projenin fizibilitesine de uygun olacak şekilde birleştirebilme becerisidir. Master plandan konsept tasarımı ve uygulama projelerine kadar birçok alanda hizmet veren Öncüoğlu+ACP en donanımlı danışmanlık firmalarıya çalışarak projeleri koordine ve kontrol etmekte olup; tüm ölçek kapsam ve etaplardaki her türlü projeyi yerel otoriterelerden onay alım süreci de dahil olmak üzere uluslararası standartlarda hızlı bir şekilde yönetebilecek deneyim, ekip ve organizasyona sahiptir.

yoneticiler

ENİS ÖNCÜOĞLU

ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden 1989 yılında mezun olmuştur ve aynı yıl Öncüoğlu Mimarlık firmasında çalışmaya başlamıştır. Kurucu Hasan Öncüoğlu'nun 1996 yılındaki vefatıyla genel müdür olan Enis Öncüoğlu, halen ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz ve Engin Öncüoğlu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Başlıca çalışmaları karma kulanımlı merkezler, alışveriş merkezi, otel, konut, ofis ve sağlık yapıları üzerine gelişmiştir. Türkiye, Rusya, Kazakistan, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'da birçok proje gerçekleştirmiştir. Projeleri ulusal mimarlık yarışmalarında ve Cityscape, CRE'nin de içinde olduğu birçok uluslararası yarışmada ödüle layık görülmüştür. Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmada da jüri üyelikleri yapmakta; ulusal ve uluslararası konferanslarda da (MAPIC, MIPIM, ProEstate, ARKIPARC ...vb) konuşmacı olarak yer almaktadır.

TMMOB Mimarlar Odası üyeliği, TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) ve OMIM ( ODTU Mimarlık Fakültesi Mezunları Birliği ) Yönetim Kurulu Üyelikleri, AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), TMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) ve ICSC (International Council of Shopping Centers) üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.
   
   
   
   
   
  YÖNETİCİLERE DÖN

yoneticiler

ÖNDER KAYA

1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde lisans; 1993 yılında ise; ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü'nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 1984-1985 yılında Çinici Mimarlık Atölyesi'nde mimar olarak, 1985-1991 yılları arasında ÖNCÜOĞLU Mimarlık'da da proje yöneticisi olarak görev yapmış, daha sonra 1992 yılında ANO Yapı şirketini kurmuştur. 7 sene bu şirket ile yürüttüğü çalışmalarını 1998 yılından itibaren ÖNCÜOĞLU Mimarlık Yönetim Kurulu üyesi olarak halen sürdürmektedir.

Ulusal mimarlık yarışmalarında 2 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.
   
   
   
  YÖNETİCİLERE DÖN

yoneticiler

CEM ALTINÖZ

ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde 1989 yılında lisans ve 1993 yılında yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. 1989 ve 1998 yılları arasında bir takım proje organizasyonları ve mimarlık firmalarında çeşitli ölçekte projelerde yer almıştır. 1998 yılında katıldığı ÖNCÜOĞLU Mimarlık'ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak yurtiçi ve yurtdışı proje çalışmalarını sürdürmektedir. Proje tasarımı, şantiye yönetimi, kontrollük ve proje koordinasyonu üzerine uzmandır.

Ulusal mimarlık yarışmalarında 2 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
   
   
   
  YÖNETİCİLERE DÖN

yoneticiler

ENGİN ÖNCÜOĞLU

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur. Çeşitli firmalarda tasarımcı, proje yardımcısı ve şantiye koordinatörü olarak görev aldıktan sonra 1997 yılından beri Öncüoğlu Mimarlık'ta ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Halen pek çok çeşitli projenin iç mimari tasarımını ve koordinasyonu gerçekleştirmekte olup, özellikle Alışveriş merkezi, hastane, konut ve ofis projelerinde uzmanlaşmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
   
   
   
  YÖNETİCİLERE DÖN

ortak

MARK EDWIN JENKINS

Ed Jenkins ÖNCÜOĞLU+ACP 'nin yurt dışındaki ofislerine ACP + JENKINS New York temsilcisi ve yönetici ortak olarak katılmıştır. ÖNCÜOĞLU + ACP tasarım ortağı olaran Ed Jenkins, uluslararası ticari projeleri ve mimari çalışmaları tasarlamakta ve yönetmektedir.

Ed Jenkins 25 yıllık profesyonel hayatı boyunca projelerin tüm aşamalarında çalısarak, tasarım sürecine eleştirel yaklaşabilme ve proje geliştirme deneyimlerini 40'tan fazla ülkede çalışarak ve seyahat ederek kazanmıştır ve baş tasarımcı olarak çalıştığı projeler Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Hırvatistan, Japonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan ve ABD'de inşa edilmiştir.

Ed Jenkins işverenin programına,istekleri ve bütçesiyle paralel olarak dinamik, yaratıcı çözümler bulmakla sorumludur. Ayrıca proje sürecinde koordineli çalışması beklenen aydınlatma, peyzaj ve grafik tasarım gibi diğer tasarım danışmanlarıyla işbirliğini kapsayan geniş bir tecrübeye sahiptir.

Ed jenkins 1987 yılında Louisiana Devlet Üniversitesi'nden lisans derecesiyle, 1993 yılında da Harvard Üniversitesi'nden yüksek lisans yaparak mezun olmuştur. Teksas eyaletine kayıtlı bir mimar ve Amerikan Mimarlar Enstitüsü üyesidir.
   
   
   
  EKİP SAYFASINA DÖN

temsilci/koordinator

TUNA KIRAN

ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olmuş; mezuniyetinden bu yana Türkiye ve Rusya'da pek çok büyük ölçekli projede görev almıştır. 2002 tarihinde çalışmaya başladığı ÖNCÜOĞLU Mimarlık şirketinde, 2007 yılından itibaren İstanbul temsilcisi ve koordinatörü görev yapmaktadır.
   
   
   
  EKİP SAYFASINA DÖN

temsilci/koordinator

İSMAİL HATİPOĞLU

ODTÜ Mimarlık Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra uluslararası çeşitli firmalarda çalışmış, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan ve Batı Afrika bölgelerinde pek çok büyük ölçekli projede yer almıştır. 2010 yılından itibaren ÖNCÜOĞLU +ACP Rusya Temsilcisi ve Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çok iyi derecede Bulgarca, Rusça ve İngilizce bilmektedir.
   
   
   
  EKİP SAYFASINA DÖN

temsilci/koordinator

İLHAM DUSATOV

Taskent Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra çeşitli uluslararası firmalarda, büyük ölçekli projelerde çalışmıştır. 2004 yılından itibaren ÖNCÜOĞLU +ACP RU, Rusya ofisinde uzman mimar ve 2010 yılından itibaren de ÖNCÜOĞLU +ACP KZ, Kazakistan ofisinde temsilcisi ve koordinatör olarak çalışmaktadır. Çok iyi derecede, Rusça, Özbekçe, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.
   
   
   
  EKİP SAYFASINA DÖN

anma

Hasan Öncüoğlu

Kurucu, Mimar (1930-1996)

1930’da Tire İzmir’de doğdu. 1962 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mimar-mühendis derecesiyle mezun oldu. 1963 ile 1964 yılları arasında Büyük Ankara Oteli inşaatında şantiye mimarı olarak çalıştı. 1964 ile 1966 arasında Kent Mimarlık Ltd.’de kurucu ortak olarak çalıştı. Aynı yıl, Öncüoğlu Mimarlık Ltd.’yi kurucusu ve yöneticisi olarak kurmuştur. Türkiye ve yurtdışında pek çok proje tasarlamıştır.

Hastane, eğitim yapıları, oteller ve yönetim yapılarının tasarımı üzerine uzmanlaşmıştır. Profesyonel kariyeri süresince ulusal mimarlık yarışmalarında, yedi adet birincilik, iki adet ikincilik, bir adet üçüncülük olmak üzere, toplam 28 adet ödül kazanmıştır. 22 Kasım 1996 tarihinde ani bir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ODULLER

yapılar

     

2012

2010

Mersin Marina
2012 ArkiParc'12 Gayrimenkul Ödülleri
En İyi Karma Kullanımlı Yapı

Cityscape Global Dubai
Highly Commended, Turizm Yapısı kategorisi

     
2010 Starcity AVM
Cityscape Global Dubai
Highly Commended, Ticari Yapı kategorisi
     
2010 Şişli Konutları
Cityscape Global Dubai
Highly Commended, Konut kategorisi
     
2010 Konfeti AVM
Commercial Real Estate Ödülü
En İyi Orta Ölçekli AVM
     
    . :  1  2  3  

ODULLER

yapılar

     
2009 Metropolis Ofis ve AVM
Commercial Real Estate Ödülü
En İyi Karma Kullanımlı Proje
     
2009 Cepa AVM
Cityscape Abu Dhabi
En İyi Ticari ve Alışveriş Merkezi Projesi
     
2008 Iridium Zelonigrad AVM
Rusya Alışveriş Merkezi Kurulu
En İyi Orta Ölçekli AVM
     
2007 Ritz Carlton Oteli
Commercial Real Estate Ödülü
En İyi Otel
     
    . :  1  2  3  

ODULLER

binalar

     
2007 June St. Petersburg AVM
Commercial Real Estate Ödülü
St. Petersburg'daki En İyi Alışveriş Merkezi
     
2006 Udelny Park Ramstore AVM
Commercial Real Estate Ödülü
St. Petersburg'daki En İyi Alışveriş Merkezi
   
     
     
    . :  1  2  3  
STARCITY AVM   İSTANBUL,TURKIYEAtatürk Havalimanı, E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlanan Starcity Alışveriş Merkezi 15 Nisan 2010’da kullanıcılara kapılarını açtı. Yıldız Holding-Boyner Holding Ortaklığı yatırımı olarak gerçekleştirilen proje, Basın Ekspres Yolu çevresinde yakın dönemde inşa edilen projelerden farklılaşmaktadır. Outlet merkezi olarak planlanan projenin ana omurgasını merkezdeki eliptik atriyum oluşturmaktadır. Basın Ekspres Yolu tarafından kullanıcıları karşılayan ana giriş eliptik atriyum ile arkadaki girişe bağlanmaktadır. Mağazalar ana atriyum ve bu atriyuma baglanan diğer iki galeri çevresinde planlanmıştır. Arka girişe çok yakın konumlanan metro durağı ile kullanıcılar merkeze rahatça ulaşabileceklerdir. Projenin outlet merkezi olarak planlanması nedeniyle kullanıcılara ferah ve rahat bir mekan sunmak için iç mekan doğal ve sıcak malzemeler ve canlı renklerle tasarlanmıştır.ÖDÜLLER - Yapılara Dön
ŞİŞLİ ROYAL KONUTLARI   İSTANBUL,TÜRKİYEZemin katta mağaza ve üst katlarda konut fonksiyonları oluşan proje, Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde önemli bir noktada konumlanmaktadır. Projenin, kentin iş merkezinde konumlanması sebebiyle konutlar için mahremiyet sağlamak amacıyla cephede hareketli panellerle bir mozaik dokusu tasarlanmıştır. Paneller konut sakinlerinin yaşam stillerine göre düzenlenebilmekte, aynı zamanda güneş kontrolü sağlamaktadır. Projenin merkezinde planlanan iç avlu ile yoğun yapılaşma bölgesinde konut sakinleri için yeşil alan yaratılmaktadır.ÖDÜLLER - Yapılara Dön
MERSIN MARİNA   MERSİN,TÜRKİYEYat limanı sahil hattın boyunca uzanan karayolu ile konut yerleşim bölgesininden ayrılmaktadır. 500 yat kapasiteli yat limanı bölgesel ölçekte yat turizmini teşvik eden, kentsel ve çevresel ölçekte de açık ve yeşil alanları ile sosyal ve eğlence alanı olması hedeflenerek tasarlanmıştır. Deniz tarafından gelen yatçılara lojistik destek vermenin yanısıra, alışveriş, yeme içme ve yeşil alan hizmetleriyle kentliye hitap edecek bir yat limanı olması hedeflenmektedir. Proje tasarımı ihtiyaç programına göre şekillenmiş olup yapı kitleleri dışında kalan, özellikle deniz tarafındaki alanlarda peyzaj öğeleri ile açık geniş alanlar tasarlanmıştır.Girişte yayaları karşılayan yapı kitlesi ve alışveriş arkadı kullanıcıları ana meydana doğru yönlendirmektedir. Çatı ve saçaklar altındaki mekanları kabuk gibi sarmakta, projenin mimari karakterini oluşturmaktadır.ÖDÜLLER - Yapılara Dön
Metropolis Ofis ve AVM   MOSKOVA, RUSYAArsa Moskova'nın Kuzey İdari Bölgesi'nde, kentin önemli bir trafik arteri olan Leningard Yolu üzerinde konumlanmaktadır. Çok amaçlı bina kompleksi temelde iki bağımsız bölüm olan plazalarla birleşen alışveriş ve eğlence merkezi ile ofis bloklarından oluşmaktadır. Merkezin bir diğer önemli fonksiyonu 5 kattan oluşan kapalı otopark binasıdır. Ana girişler Leningrad Yolu'ndan alınmaktadır. Alışveriş ve eğlence merkezi 3 katta tasarlamış, ana cephesi de Leningrad yoluna yönlenmektedir. Merkezin iç mekanı ferah galeriler ve atriyum ile tasarlanmıştır. Alışveriş merkezi, hipermarket, büyük mağazalar, mağazalar, bowling, aile eğlence merkezi, 12 sinema salonu, yeme içme alanı ve restoranları içermektedir. Ofis bölümü arsanın güneydoğusunda metro istasyonun yanında konumlanmakta ve farklı yüksekliklerde üç bağımsız bloktan oluşmaktadır. Üç blok yaya alanı olarak tasarlanmış ve ofislerin girişlerinin de bulunduğu plaza ile birleşmektedirler. Bina kompleksi 3789 araçlık kapaklı otopark ve çok katlı otopark binasını da içermektedir. Projenin cepheleri modern stilde tasarlanmış, yüksek dayanımlı malzemeler kullanılmıştır.

ÖDÜLLER - Yapılara Dön
CEPA AVM   ANKARA,TÜRKİYEArsa Ankara’nın önemli ticari ve kamusal arteri olan Eskişehir Yolu üzerinde ODTÜ'nün karşısında yer almaktadır. Yapının ana tasarım yaklaşımı alışveriş merkezi kavramına yeni ve farklı bir mekan yorumu getirmek olmuştur. Alışveriş merkezi ihtiyaç programının ve arsanın sınırlarının yapı kitlesini biçimlendirdiği tasarım; yatay dikdörtgen prizma şeklinde çözümlenmiştir. Mağazalar arsanın ön kısmında planlanırken, iki kat yüksekliğindeki hipermarket arka bölümde planlanmıştır. Üçüncü kat yeme içme alanı, restoranlar, kafeler sokağı, sinema ve eğlence merkezini içermektedir. İç mekan ile dış mekanı bütünleştirmek ve ODTÜ ormanın manzarasına yönlenmek için yeme içme alanı teras ile binanın dışına doğru taşmaktadır. Yapının ana tasarımında mimari çizgisi ile Ankara’da Eskişehir Yolu’nda yeni bir kentsel simge oluşturmak ve iç mekan zenginliği ile rahat ve keyifli vakit geçirebilecek bir merkez yaratılması amaçlanmıştır.ÖDÜLLER - Yapılara Dön
RITZ CARLTON OTELİ    MOSKOVA, RUSYARitz Carlton Oteli Moskova'nın ana caddelerinden Tverskaya Caddesi üzerinde Kremlin Sarayı'na 500 metre uzaklıkta konumlanmaktadır. Proje, Moskova'nın kültürel ve iş merkezi bölgesinin merkezinde alışveriş, tiyatro ve konser salonlarına yakın eşsiz bir konumdadır. Otel alanı geçmişte Moskova'nın birçok simgesel oteline ev sahipliği yapmıştır: 18. yy.da Tsaregradskiy Traktir, 19. yy.da Paris Otel ve son olarak 1970 ve 2002 arası Intourist Oteli. Proje 11 katta 334 oda ve suit oda; 2000 m² spa ve fitness merkezi, dört farklı restoran, bir adet büyük balo salonu ve toplantı salonlarını içeren beş yıldızlı otel olarak planlanmıştır. Otel çağdaş mimari elemanların eklenmesi ile klasik mimari stilde tasarlanmıştır. Kızıl Meydan ve Moskova manzarasına hakim olan 12. katta özel bir cam kubbe tasarlanmıştır. Öncüoğlu Mosproekt II ile beraber uygulama projesi, kontrollük ve proje kordinasyonu görevlerini üstlenmiştir.ÖDÜLLER - Yapılara Dön
June St. Petersburg AVM    ST.PETERSBURG,RUSYAProje, St. Petersburg'un kuzeydoğusunda konut bölgesinde konumlanmaktadır. Binanın dört katında yaklaşık 120 adet mağaza, büyük mağazalar, hipermarket, sinema, yeme içme alanı, fitness merkezi, çocuk oyun alanı ve bowling merkezi bulunmaktadır. Dikdörtgen planlanan dolaşım seması dairesel atriyum çevresinde planlanmıştır. Binanın iç mekanında ve dış mekanında çekici bir hava yaratmak için parlak renkler kullanılmıştır.


ÖDÜLLER - Yapılara Dön

ODULLER

yarışmalar

1995 Gaziosmanpaşa 300 Yataklı Hastane, İstanbul İkincilik Ödülü
1995 Tipik 500 Yataklı Hastane Üçüncü Mansiyon
1995 Bodrumlu Tipik 400 Yataklı Hastane Birinci Mansiyon
1995 Bodrumsuz Tipik 400 Yataklı Hastane İkinci Mansiyon
1990 250 Yataklı Devlet Hastanesi, Tekirdağ İkincilik Ödülü
1990 250 Yataklı Guatr Hastanesi, Kastamonu Birinci Mansiyon
1975 400 Yataklı Devlet Hastanesi, Aydın İkinci Mansiyon
1975 Devlet Hastanesi, Kütahya Üçüncü Mansiyon
1975 Onkoloji Hastanesi, Ankara İkincilik Ödülü
1975 Cevizlibağ Onkoloji Hastanesi, İstanbul Birincilik Ödülü
1973 Eczacılık Fakültesi, Erzurum İkinci Mansiyon
1973 Yedikule İlaç Kontrol Merkezi, İstanbul Birincilik Ödülü
1968 Devlet Hastanesi, Diyabakır Birincilik Ödülü
1967 Pataloji Hastanesi Üçüncü Mansiyon
1967 Göğüs Hastalıklar Hastanesi Birinci Mansiyon
1967 Ortopedi Hastanesi, Ankara Third Prize
1964 1000 Yataklı Devlet Hastanesi Üçüncü Mansiyon
1964 Göztepe Hastanesi, İstanbul Birincilik Ödülü

PROJE    LISTESI

2014-2013

2014 Avro Tower, Dohuk    
2014 City Park, Erbil    
2014 G3-5 Ofisleri, Moskova    
2014 Electrostyle AVM, Moskova    
2014 Mall of Baltia, Kaliningrad    
2014 Ryskulov Karma Kullanımlı Merkez, Almatı    
2014 Arena Mall, Cherkizovskaya    
2014 Q Park, Bakü    
2014 Şifne Marina, Çeşme    
2014 Fikirtepe Karma Kullanımlı Merkez , İstanbul    
2014 Mersin Marina Otel , Mersin    
2014 Oldtown Otel , Dubai    
2013 Kale Ofis Binası, Ankara    
2013 Ocean Plaza, Moskova    
2013 Palm Couture Residences, Dubai    
2013 Palm Crescent Hotel, Dubai    
2013 Nurol Park, İstanbul    
2013 Nurol Venue, Ankara    
2013 Mahall Ankara, Ankara    
2013 BK Mall, Konya    
2013 Basra Spor Merkezi, Basra    
2013 Jastar Gençlik Merkezi, Astana    
2013 E10 Karma Kullanım Kompleksi, Ankara    
2013 E8 Karma Kullanım Kompleksi, Ankara    
2013 Sinpaş Konutları , Ankara    

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJE    LISTESI

2012-2009

2012 Vadikent Karma Kullanım Merkezi, İstanbul 2011 Septem Karma Kullanım Merkezi, St.Petersburg
2012 Nurol Ofis Park, İstanbul 2011 DP Hizmet Binası, Ankara
2012 Calkan Ofis Binası, Moskova 2010 Calkan Fabrikası, Moskova
2012 Fortuna City Mall, İrkutsk 2010 İş Bankası Tuzla Operasyon Merkezi, İstanbul
2012 Gürbağ Ofis Binası, Ankara 2010 Gargaresh AVM, Trablus
2012 DPC Tower, İstanbul 2010 System Ofis Merkezi, İstanbul
2012 Hollywood Hills, Moskova 2010 Nursoy İş Merkezi, Suleymaniye
2012 Altın Şehir Konutları, Ankara 2010 Yeşilyurt Villları, Samsun
2012 Metropolis-2 Shopping Mall, Moskova 2010 Mitino Spor ve Outlet Merkezi, Moskova
2012 İller Bankası Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası, İstanbul 2010 Festival Park Karma Kullanım Projesi, Minsk
2012 Park Inn Hotel, Nizhny Tagil, Rusya 2010 Kütahya AVM, Kütahya
2012 Nazarbayev Üni., 2. Etap Kompleksi Yapıları, Astana 2010 Julebino AVM, Moskova
2012 GOP Oteli, Ankara 2010 Yarmarka AVM, Astrahan
2012 Avromall Karma Kullanımlı Merkez, Dohuk 2010 Batum AVM ve Konutları, Batum
2011 Surgut AVM, Surgut 2010 Delisi AVM ve Konutları, Tiflis
2011 Prajskaya Hills AVM, Moskova 2010 Carian Bay Konutları, Bodrum
2011 Kamu İhale Kurumu Binası, Ankara 2010 Toskana Vadisi Outlet Merkezi ve Konutları, İstanbul
2011 Bakanlık Binası, Gine 2010 Sochi Olimpiyat Oteli ve Kongre Merkezi, Sochi
2011 Antakya AVM, Antakya 2010 Şişli Royal Konutları, İstanbul
2011 Anapa Oteli ve Konutları, Anapa 2010 Tyumen AVM, Tyumen
2011 Abai Street Mall, Almatı 2010 Avcılar Forum Karma Kullanımlı Proje, İstanbul
2011 Fora City Karma Kullanımlı Proje, İstanbul 2010 Elektropark Karma Kullanımlı Proje, İstanbul
2011 Midtown Bodrum AVM, Bodrum 2009 Ninova Park AVM, Diyarbakır
2011 Dostyk Plaza AVM, Almatı 2009 Shymkent Plaza Karma Kullanımlı Proje, Shymkent
2011 Bağdat Mozaik Konutları, Bağdat 2009 Krasnodar Terasları, Krasnodar
2011 Çernomorets Oteli, Soçi 2009 Terracity AVM, Antalya
2011 Soçi Park Oteli, Soçi 2009 Rönesans İş Merkezi, İstanbul
2011 Central Tower Karma Kullanımlı Proje, Barnaul 2009 Eczacıbaşı AR-GE Merkezi, Bozüyük
2011 SGUM AVM, Vladivostok 2009 Afyon Termal Otel, Afyon

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJE    LISTESI

2008-2005

2008 Armada AVM, Chelyabinsk 2007 Star City AVM, İstanbul
2008 Park Inn Otel, Chelyabinsk 2007 Lara Konutları, Antalya
2008 Voronezh Visant Karma Kullanımlı Proje, Voronezh 2006 Metropolis Ofis ve AVM, Moskova
2008 Volgopark Master plan, Volgograd 2006 Voljskiy Mall, Volgograd
2008 Forum Master plan, St.Petersburg 2006 Cepa AVM, Ankara
2008 Iridium AVM, Ekaterinburg 2006 Teras Park AVM, Denizli
2008 Kashira AVM, Kashira 2006 Malltepe Park AVM, Ankara
2008 Ski Pipe Otel, Moskova 2006 Malatya AVM, Malatya
2008 Saratov AVM, Saratov 2006 Ada AVM, Adapazarı
2008 Perm AVM, Perm 2006 Fashion Mall, İstanbul
2008 Omsk Lunapark Kompleksi, Omsk 2006 Optimum Outlet Merkezi II, Ankara
2008 West Retail Park, Almatı 2006 Demirpark AVM ve Otel, Zonguldak
2008 B199 İstanbul Konutları, İstanbul 2006 Güneypark Konutları, Ankara
2008 Kentplaza Karma Kullanımlı Proje, Konya 2006 TED İncek Konutları, Ankara
2008 Ankara Ofis Binası, Ankara 2006 Yeşilyurt AVM, Samsun
2008 Samsun Ofis Binası, Samsun 2005 Region June AVM, St.Petersburg
2008 Büyükdere Ofisleri, İstanbul 2005 Ramstore, Orehovo Zvevo
2008 Lara Park Karma Kullanımlı Proje, Antalya 2005 Al Farabi Konutları, Almatı
2007 SBS AVM, Krasnodar 2005 Chelyabinsk AVM, Chelyabinsk
2007 Radisson SAS Otel, Chelyabinsk 2005 Tushino Ofis ve AVM, Moskova
2007 Olimpiyskiy AVM, Stavropol 2005 Ramstore, Sergeiv-Posad
2007 Samara AVM, Samara 2005 Mytischi AVM, Moskova
2007 Konfitur AVM, Dolgoprudniy 2005 June AVM, Ufa
2007 Prime Plaza Aksai AVM, Almatı 2005 June AVM, Krasnoyarsk
2007 Festival AVM, İzmit 2005 Espark AVM, ECE ile beraber, Eskişehir
2007 Kentpark AVM, Ankara 2005 365 AVM, Ankara
2007 Gebze AVM, Gebze 2005 Astana Otel ve AVM, Astana
2007 Sanko Park AVM, Gaziantep 2005 Mamyr AVM, Almatı

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJE    LISTESI

2004-2000

2004 Ritz Carlton Otel, Mosproekt II ile beraber, Moskova 2003 İpsala Gümrük Kapısı, Edirne
2004 Murmansk AVM, Murmansk 2002 Samara Ramstore, Samara
2004 Reutov Ramstore, Moskova 2002 Kazan Ramstore AVM, Kazan
2004 Domodedovo AVM, Moskova Bölgesi 2002 Taganskaya Ramstore, Moskova
2004 Lipetsk AVM, Lipetsk 2002 Phonix Ramstore, Moskova
2004 Ufa AVM, Ufa 2002 Moskovskiy Caddesi Ramstore, St. Petersburg
2004 Tver Ramstore, Tver 2002 Paveletskaya Ofis Lobisi, Moskova
2004 Budyonogo AVM, Moskova 2002 Babushinkaya Ramstore, Moskova
2004 Ryzan AVM, Ryazan 2002 TSUM Ramstore AVM, Almatı
2004 Ilinskaya Konut ve AVM, Moskova 2002 Teşhis Merkezi, Ashkhabad, Dashoguz, Mary
2004 Park House AVM, Toliatti 2002 Arcadium AVM, Ankara
2004 Abai Ofis ve Ticaret Merkezi, Almatı 2002 S.S.K. Adapazarı Hastanesi, Adapazarı
2004 Shymkent City Mall, Shymkent 2002 S.S.K. Bolu Hastanesi, Bolu
2004 Sheraton Otel, Kiev 2002 S.S.K. Düzce Hastanesi, Düzce
2004 Hyatt Regency Otel, Kabul 2001 Leningradsky Ramstore, Moskova
2004 Sarp Gümrük Kapısı, Artvin 2001 Planetgrad Ramstore, Moskova
2004 Hamzabeyli Gümrük Kapısı, Edirne 2001 E+K Ofis Lobisi, Moskova
2004 Habur Gümrük Kapısı, Şırnak 2001 Danone-SA Yoğurt Fabrikası, Ankara
2004 Dereköy Gümrük Kapısı, Kırklareli 2001 Sincan Vergi Dairesi, Ankara
2003 Udelny Park Ramstore, St.Petersburg 2001 ENKA Okulları Sosyal Binası, Adapazarı
2003 Rostov AVM, Rostov 2000 Atrau Ramstore, Atrau
2003 Zelenograd AVM, Moskova 2000 Atrau'da Özel Ev, Atrau
2003 Malaya Ordinka Ofisi, Moskova 2000 Mega Center AVM, Diyarbakır
2003 Kazan Ofis Binası, Kazan 2000 Spor ve Ticaret Merkezi, Trabzon
2003 MIG Ofis Binası, Moskova 2000 Etimesgut 39 Kooperatif Evi, Ankara
2003 Üsküp Ofis Binası, Üsküp 2000 İdari Bina, Ankara
2003 Ramstore AVM, Üsküp 2000 Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Zonguldak
2003 Optimum Outlet Center I, Ankara 2000 Liman İdare Binası, Zonguldak

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJE    LISTESI

1999-1990

1999 Ramstore Hipermarket, Sofya 1995 Almatı Beş Yıldızlı Otel, Almatı
1999 T.C. Bakü Büyükelçiliği, Bakü 1995 Çocuk Hastanesi, Niğde
1999 Migros AVM, İzmir 1995 Hastane Acil Servisi Ek Binası, Diyarbakir
1999 Ankara Alışveriş Merkezi, Ankara 1995 Apartman Binası, Ankara
1999 Migros Hipermarket, İzmir 1995 Çanakkale Üniversitesi Kampüsü, Çanakkale
1999 Karabük AVM, Zonguldak 1994 T.C. Büyükelçiliği Ek Konut Binası, Moskova
1999 Trafik Hastanesi Revizyonları, Ankara 1994 100 Yatak Kapasiteli Hastane, Moskova
1999 Vergi Dairesi, Şereflikoçhisar 1994 Interles Bankası Merkezi, Moskova
1998 Paveletskaya Plaza Lobisi, Moskova 1994 Moskova Konut Binası Restorasyonu, Moskova
1998 Ludwing Çikolata Fabrikası, Tula 1994 60 Yatak Kapasiteli Hastane, Ankara
1998 Ramstore, Kiev 1994 Apartman Binası, Ankara
1997 Küçük GUM Giriş Lobisi, Moskova 1993 300 Yatak Kapasiteli Hastane Revizyonları, Moskova
1997 Alışveriş Merkezi, Kiev 1993 Toyota Plaza Showroom, Erzurum
1997 Ofis Binası Cephe Yenilemesi, Odessa 1993 Belediye Oteli ve Alışveriş Merkezi, Tosya
1997 Stirol Merkez Yenilemesi, Gorlovka 1993 Hemodiyaliz Merkezi, İstanbul
1997 Nokta Hastanesi, Ankara 1993 Kooperatif Apartmanı, Erzurum
1997 Akdeniz Koop. Sosyal Binası, Kafe, Havuz, Muğla 1993 Manavgat Otobüs Terminali, Antalya
1997 Samal Ramstore AVM, Almatı 1993 Manavgat Belediye Binası, Antalya
1996 Başkanlık Merkezi Klinik Hastanesi Ek Binası, Moskova 1992 Hastane ve Otel, Tyumen
1996 Hidroterapi Dep. Renovasyonu, Moskova 1992 Farabi Hastanesi Ek Binası, Trabzon
1996 Hastane Mutfak Yenilemesi, Moskova 1992 Ziraat Bankası Çatalca Binası, İstanbul
1996 OPZ Merkez Binası Yenilemesi, Odessa 1992 Ziraat Bankası Paşabahçe Binası, İstanbul
2003 Merkez Binası Dekorasyonu, Odessa 1992 TPAO Memur Lojmanları, Adıyaman
1996 Apartman Binası, Ankara 1991 Ticari ve Kültürel Merkez, Ürgüp
1995 Otel ve Konferans Merkezi, Moskova 1991 Ali Osman Sönmez Hastanesi, Bursa
1995 Banka Yenilemesi, Moskova 1990 Gazi Üni. Araştırma Hastanesi Revizyonları, Ankara
1995 Mosenka Lobi Dekorasyonu, Moskova 1990 Gölbaşı Belediye Binası ve Spor Merkezi, Ankara
1995 Tsvetnoi Bulvarı Lobi Dekorasyonu, Moskova    

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJE    LISTESI

1989-1964

1989 İş Bankası Çankaya Apartmanı, Ankara 1970 500 Yataklı Devlet Hast. Revizyonu, Diyarbakır
1988 Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Konya 1970 İlaç Kontrol Laboratuvarları, İstanbul
1988 Selçuk Üniversitesi Yüksek Okulu, Konya 1970 Validebağ Prevantoryumu, İstanbul
1987 Sağtaş 250 Yataklı Hastane, Konya 1969 Artova Ziraat Bankası Binası, Artova
1987 Erzurum Otobüs Terminali ve Otel, Erzurum 1968 500 Yataklı Devlet Hastanesi, Diyarbakır
1986 800 Yataklı Haydarpaşa Askeri Hastane, İstanbul 1967 Büyük Ümit Holding Kooperatif Evleri, Ankara
1985 Murat Esengöz Apartmanı, Ankara 1967 TPAO Fuar Pavyonu, Bursa
1985 T.C. Ziraat Bankası Binası, Burhaniye 1967 TPAO Fuar Pavyonu, İzmir
1985 TPAO Kampüs Binası, Aksaray 1966 Kastamonu Belediyesi Endüstri Pazarı, Kastamonu
1985 Adana Organize Sanayi Sosyal Binası, Adana 1966 Taşköprü Belediyesi Endüstri Pazarı, Taşköprü
1984 Selçuk Üniversitesi 1000 Yataklı Hastane, Konya 1966 Kütahya Belediyesi Endüstri Pazarı, Kütahya
1984 Selçuk Üniversitesi Kampüsü, Konya 1965 Murat Esengöz Apartmanı, Ankara
1984 Selçuk Üniversitesi Misafirhanesi, Konya 1964 İstanbul Göztepe Hastanesi, İstanbul
1984 Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Konya 1964 Beykoz Ortaokulu, İstanbul
1984 Taskan 1000 Evler Kooperatifi, Kayseri    
1983 Selçuk Üniversitesi Odotoryum, Konya    
1981 Selçuk Üniversitesi Medico Sosyal Binası, Konya    
1980 Ticaret Merkezi, Adıyaman    
1980 Denizli Ofis ve AVM, Denizli    
1980 İller Bankası Bölge Merkezi, İzmir    
1979 Sümerbank Çalışanları Konut Koop., İstanbul    
1978 Tekstil Makinaları Fabrikası Sosyal Binası, Gaziantep    
1977 Botaş Binası, Şanlıurfa    
1976 Devlet Hastanesi Ek Binası, Elazığ    
1975 500 Yataklı Onkoloji Hastanesi, İstanbul    
1975 Cevizli 500 Yataklı Onkoloji Hastanesi, İstanbul    
1973 Yedikule Sağlık Birimleri Binası, İstanbul    
1972 TPAO Araştırma Laborauvarları, Ankara    

2014-2013 2012-2009 2008-2005 2004-2000 1999-1990 1989-1964

PROJELER

kentsel tasarım

 
Surgut Dünya Ticaret Merkezi
Surgut, Rusya
Altın Şehir Konutları
Ankara, Türkiye
Forum Masterplan
St. Petersburg, Rusya
Volgopark Center
Volgograd, Rusya
 
       
       
       
       
       
       
       
       

PROJELER

karma kullanım

Avlu Yaşam Konutları
İstanbul, Türkiye
Park 21
Diyarbakır, Türkiye
Fikirtepe Mixed-Use Center
İstanbul, Türkiye
Q Park
Bakü, Azerbaycan
       
Arena Mall
Cherkizovskaya, Rusya
Avro Tower
Dohuk, Irak
BK Mall
Konya, Türkiye
E 8
Ankara, Türkiye
       
E 10
Ankara, Türkiye
Mahall Ankara
Ankara, Türkiye
Nurol Park
İstanbul, Türkiye
Nurol Venue
Ankara, Türkiye
       
       
      . :  1  2  3  

PROJELER

karma kullanım

Şifne Marina
Çeşme, Türkiye
Central Tower
Barnaul, Rusya
Shymcity
Çimkent, Kazakistan
Septem City
St. Petersburg, Rusya
       
Avromall
Dohuk, Irak
Elektropark
İstanbul, Türkiye
Minsk Forum
Minsk, Belarus
Nursoy İş Merkezi
Süleymaniye, Irak
       
Foracity
İstanbul, Türkiye
Erbil Bilkent Center
Erbil, Irak
Avcılar Park
İstanbul, Türkiye
Mersin Marina
Mersin, Türkiye
       
       
      . :  1  2  3  

PROJELER

karma kullanım

Dostyk Plaza
Almatı, Kazakistan
Krasnodar Terasları
Krasnodar, Rusya
Kentplaza
Konya, Türkiye
B199
İstanbul, Türkiye
       
Metropolis Karma Kullanım
Moskova, Rusya
Voronezh Visant
Moskova, Rusya
Festival Park
Minsk, Belarus
Al-Farabi Karma Kullanım
Almatı, Kazakistan
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      . :  1  2  3  

PROJELER

ticari

Aktau AVM
Aktau Kazakistan
Dmitrovskaya AVM
Moskova, Rusya
Green Park AVM
Moskova, Rusya
Pervomayskiy AVM
Moskova, Rusya
       
Mall of Baltia
Kaliningrad, Rusya
Ryskulov AVM
Almatı, Kazakistan
City Park
Erbil, Irak
Electrostyle
Moskova, Rusya
       
Hollywood Hills
Moskova, Rusya
Ocean Plaza
Moskova, Rusya
Fortuna City Mall
İrkutsk, Rusya
Dostyk Plaza
Almatı, Kazakistan
       
       
      . :  1  2  3  4  

PROJELER

ticari

Prajskaya Hills
Prajskaya, Rusya
Midtown Alışveriş Merkezi
Bodrum, Türkiye
Abai Street Mall
Almatı, Kazakistan
Gargaresh Mall
Tripoli, Libya
       
Kütahya AVM
Kütahya, Türkiye
Baku AVM
Bakü, Azerbaycan
Terracity
Antalya, Türkiye
Avrositi Mall
Bakü, Azerbaycan
       
Iridium AVM
Ekaterinburg, Rusya
Festival AVM
İzmit, Türkiye
Kentpark
Ankara, Türkiye
Malltepe Park
Ankara, Türkiye
       
       
      . :  1  2  3  4  

PROJELER

ticari

Sanko Park
Gaziantep, Türkiye
Starcity
İstanbul, Türkiye
Teras Park
Denizli, Türkiye
Olimpiyskiy AVM
Stavropol, Rusya
       
Ada AVM
Adapazarı, Türkiye
Cepa AVM
Ankara, Türkiye
Metropolis Fashion Mall
İstanbul, Türkiye
Optimum Outlet Center
Ankara, Türkiye
       
Prime Plaza Aksai
Almatı, Kazakistan
365 AVM
Ankara, Türkiye
Espark
Eskişehir, Türkiye
Yeşilyurt AVM
Samsun, Türkiye
       
       
      . :  1  2  3  4  

PROJELER

ticari

 
       
Udelny Park Ramstore
St. Petersburg, Rusya
Arcadium AVM
Ankara, Türkiye
Samal Ramstore
Almatı, Kazakistan
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      . :  1  2  3  4  

PROJELER

ofis

Adozer Ofis Binası
İstanbul, Türkiye
Aselsan Ofis
Ankara, Türkiye
Manas Ofis
Ankara, Türkiye
Oyak Ofis
Ankara, Türkiye
       
Roketsan Ofis
Ankara, Türkiye
Kazakistan Merkez Bankası
Astana, Kazakistan
Cepa Ofis Binası
Ankara, Türkiye
Nordwind Ofis
Moskova, Rusya
       
Kale Ofis Binası
İstanbul, Türkiye
Türkiye Merkez Bankası
İzmit, Türkiye
DP Ofis Binası
Ankara, Türkiye
DPC Tower
İstanbul, Türkiye
       
        . :1  2

PROJELER

ofis

G3-5 Ofis Binası
Moskova, Rusya
İller Bankası İstanbul Genel Merkezi
İstanbul, Türkiye
Bakanlık Binası
Konakri, Gine
Büyükdere Finans Merkezi
İstanbul, Türkiye
       
Gürbağ Ofis Binası
Ankara, Türkiye
Kamu İhale Kurumu Binası
Ankara, Türkiye
İş Bankası Operasyon Mer.
İstanbul, Türkiye
Eczacıbaşı AR-GE Merkezi
İstanbul, Türkiye
       
Rönesans İş Merkezi
İstanbul, Türkiye
Havacılık Merkezi
Tripoli, Libya
Büyükdere İş Merkezi
İstanbul, Türkiye
Yeşilyurt Yönetim Binası
Samsun, Türkiye
       
        . :1  2

PROJELER

konut

D100 Konutları
İstanbul, Türkiye
Bostancı Konutları
İstanbul, Türkiye
Bostancı Konutları 2
İstanbul, Türkiye
Palm Crescent
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
       
Altınşehir Konutları
Ankara, Türkiye
Palm Couture
Dubai
Gardenia Konutları
Bağdat, Irak
Bağdat Mozaik Konutları
Bağdat, Irak
       
Kentpark Konutları
Ankara, Türkiye
Şişli Konutları
İstanbul, Türkiye
Park Yaşam Konutları
İzmir, Türkiye
Krasnodar Terasları
Krasnodar, Rusya
       
       
       
      . :  1  2  

PROJELER

konut

 
       
B199 Konutları
İstanbul, Türkiye
Toskana Vadisi
İstanbul, Türkiye
Lara Konutları
Antalya, Türkiye
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      . :  1  2  

PROJELER

turizm

Radisson Blu Hotel
Soçi, Rusya
Radisson Blu

Resort&Kongre Merkezi
Soçi, Rusya

Dubai Otel
Dubai, Arap Emirlikleri
Çernomorest Oteli
Soçi, Rusya
       
Mersin Yat Limanı
Mersin, Türkiye
Anapa Otel&Kongre Mer.
Anapa, Rusya
UOK Otel&Kongre Mer.
Sochi, Rusya
Afyon Termal Otel
Afyon, Türkiye
       
   
Radisson Blu Otel
Chelyabinsk, Rusya
Ritz-Carlton Otel
Moskova, Rusya
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       

PROJELER

sağlık

 
SSK Adapazarı Hastanesi
Adapazarı, Türkiye
SSK Bolu Hastanesi
Bolu, Türkiye
SSK Düzce Hastanesi
Düzce, Türkiye
 
       
       
       
       
       
       

PROJELER

kültür & eğitim

Basra Spor Akademisi
Basra, Irak
Jastar Gençlik Merkezi
Astana, Kazakistan
Oslo Müzesi
Oslo, Norveç
İzmir Opera Binası
İzmir, Türkiye
       
       
       
       
       
       

PROJELER

iç mimari

Midtown Alışveriş Merkezi
Bodrum, Türkiye
Cepa AVM
Ankara, Türkiye
Fortuna City Mall
İrkutsk, Rusya
Hollywood Hills
Moskova, Rusya
       
İller Bankası İstanbul Genel Merkezi
İstanbul, Türkiye
Kentpark AVM
Ankara, Türkiye
Ocean Plaza
Moskova, Rusya
Starcity AVM
İstanbul, Türkiye
       
Terracity AVM
Antalya, Türkiye
Taganrog Alışveriş Merkezi
Taganrog, Rusya
Surgut Alışveriş Merkezi
Surgut, Rusya
SGUM Alışveriş Merkezi
Vladivostok, Rusya
       
      . :  1  2  

PROJELER

iç mimari

     
Yarmarka Alışveriş Merkezi
Moskova, Rusya
     
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      . :  1  2  

ILETISIM

Ankara Öncüoğlu Merkez Ofis
Atatürk Bulvarı İlbank Sitesi No:243 A Blok/D, 06690
(İran Cad. üzerinden Karum İş Merkezi karşısı)
Çankaya-Ankara
tel: +90 312 4730905 | fax: +90 312 4731893
oncuoglu@oncuoglu.com.tr
İstanbul Öncüoğlu Mimarlık - Şehircilik
Büyükdere cad. Levent Loft 201/7 Levent
34394 İstanbul Türkiye
tel: +90 212 2788565 | fax: +90 212 2788262
istanbul@oncuoglu.com.tr
Moskova ACP Architecture and Engineering
Business Center "Svyatogor" Letnikovskaya Str.,
10 Bld. 1, Floor 3 Moscow 115114, Russia
tel: +7 495 7252666 | fax: +7 495 5892379
moscow@oncuoglu.com.tr
www.acparchitects.ru
Astana ACP Kazakistan
Konayev str 12/2 Ofis 143 Astana Kazakistan
tel/fax: +7 172 68 98 14
i.dusat@acparchitects.kz
New York ACP+Jenkins
888. Main Street No: 945 NY 10044
New York USA
tel: +1 214 718 60 84
edjenkins@acparchitects.ru
www.acpjenkins.com
Dubai ACP_Dubai
19 A - Al Habtoor Business Tower Dubai Marina
P.O.Box 119660
Dubai / UAE
Tel: +97 152 980 1145

HABERLER

Midtown Bodrum inşaatı tamamlandıBodrum'un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Midtown Bodrum Alışveriş Merkezi'nin inşaatı Haziran 2012'de tamamlandı.
Ege'nin önemli turizm merkezlerinden Bodrum'da, Ortakent ilçesinde konumlan Midtown Bodrum, hipermarket ve farklı boyutlarda mağazalardan oluşan alışveriş fonksiyonları ile çocuk oyun alanı ve sinema salonlarından oluşan eğlence fonksiyonlarından oluşmaktadır.Midtown Bodrum projesi hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

HABERLER

bir alışveriş ve eğlence kompleksiFortuna City Mall Irkutsk kentinin sağ tarafında alışveriş ve eğlence merkezi olarak planlanmıştır. Angara nehrine ve endüstri alanında dönüşen bölgeye yakın konumlanan proje, kent merkezi ile gelecekteki konut bölgesi arasında bir bir buluşma mekanı yaratmak amaçlanmıştır.

Fortuna City Mall projesi hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

HABERLER

Septem City karma kullanımlı projeSeptem City; bölgedeki en büyük karma kullanımlı proje olarak alışveriş ve ofis alanlarının yanı sıra ortak ve sosyal alanlarıyla bir kentsel merkez oluşturmayı hedeflemektedir. 450.000 metrekare inşaat alanına oluşan kompleks, 208.500 metrekarelik alışveriş merkezi, 175.200 metrekarelik dört ofis bloğu ve 66.300 metrekarelik otel bloğunu kentsel plaza ile çevreyle entegre etmektedir. St. Petersburg’un kentsel karakteri Prospekt Metallistov Caddesi’nde Okhta Nehri’nin kenarına uzanan plaza ile yansıtılmaktadır.
Septem City projesi hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın

HABERLER

Şubat 2014

Öncüoğlu+ACP yeni ofisine taşındı. Geçtiğimiz yıl eski ofisinden ayrılarak Çankaya'daki yeni ofisine taşınan Öncüoğlu Mimarlık, büyüyen ekibine ev sahipliği yapacak yeni ofisindeki birinci yılını doldurdu.Ocak 2014

30 Ocak 2014 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde, ANKARA'YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 forum serisinin dokuzuncusu "Yeni Merkezi İş Alanları, Ofis Yapıları" teması altında, PARAGON TOWER Projesi'nin sunumu ile gerçekleştirildi. Forumda Önder Kaya moderatör olarak görev yapmıştır.
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Aralık 2013

Her yıl Moskova'da Expocenter'da gerçekleşen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı PROEstate'in 2013 ayağına Öncüoğlu+ACP adına Enis Öncüoğlu katıldı ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.Kasım 2013

Uluslararası platformda gayrimenkul sektörü, yatırımcı, kiralamacı, tasarımcı, işletmeci ve parakendeci gibi tüm önemli oyuncuları biraraya getiren en önemli etkinliklerden birisi olan MAPIC 2013 fuarına Öncüoğlu+ACP 13-15 Kasım tarihleri arasında katılmıştır.
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Ekim 2013

Mimarları ve yapı sektörünü bir araya getirmeyi amaçlayan buluşmalar serisi olan ARKIMEET'in 2013 ayağı, Ekim ayında "ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla gerçekleşti. 7 Ekim 2013'de gerçekleştirilen etkinliğe Enis Öncüoğlu moderatör olarak katılım sağladı.Haziran 2013

SERANiT Yapı Grubu sponsorluğuyla hayata geçirilen, ANKARA'YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 forum serisinin altıncısı, Haziran ayında gerçekleştirildi. KEYPARK Projesinin sunumu ile, 'Şehir Dışı Yerleşim Alanlarında Ticari Yapılar', Önder Kaya'nın moderatörlüğünde tartışıldı.
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Nisan, 2013

ÖNCÜOĞLU istanbul'da 10-11 nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen ARKIPARC 2013 ' kpasmaında da bir stand ile yer aldı.Mart, 2013

ONCUOGLU+ACP , MIPIM 2013 fuarına katıldı. Her sene tüm gayrimenkul piyasasının ileri gelenlerini buluşturan MIPIM 2013'e bu sene Türkiye'nin Onur ülkesi olması dolayısı ile Türk bürokrat ve gayrımenkul yatırımcı ve proje- inşaat firmaları da yoğun katılım gösterdi. Bu sene 11-15 mart tarihleri arasında yine CANNES'da düzenlenen fuar süresince ÖNCÜOĞLU+ACP 'de ana salon'da yer alan standı ile yoğun ilgi gördü.
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Mart, 2013

Enis Öncüoğlu, Ankara'yı Değiştiren Projeler forumlarının ikincisi olan Kazıkiçi Bostanları-MİA başlıklı forumda "Çerçeve ve amaç-Şehrin merkezlerinde neler oluyor başlıklı bir konuşma yaptı.Ocak, 2013

Enis Öncüoğlu, 18 Ocak 2013'te Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin düzenlediği Ankara'yı Değiştiren Projeler forumlarının ilki olan Next Level forumuna konuşmacı olarak katıldı.
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Kasım, 2012

Öncüoğlu+ACP Mapic 2012 fuarına katıldı. Mapic 2012 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirildi.Mapic 2012'de, Enis Öncüoğlu, "Dönüşümün adı İstanbul" başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı.Enis Öncüoğlu, Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Ankara: Alışverişin Başkenti?" başlıklı panele konuşmacı olarak katıldı. 2 Kasım 2012 günü düzenlenen panel, TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Ekim, 2012

Enis Öncüoğlu, Çuhadaroğlu Alüminyum tarafından Yapı Endüstri Merkezi'nde, 16 Ekim 2012 günü düzenlenen "Cephe tasarımında yangın güvenliği ve malzeme seçimi" başlıklı panele katıldı. Öncüoğlu, panelde Rusya'daki proje tecrübelerini aktardığı bir konuşma yaptı.Eylül, 2012

Enis Öncüoğlu, 12-14 Eylül 2012 tarihleri arasında Rusya'nın St. Petersburg kentinde gerçekleştirilen PROEstate Forum 2012'de bir sunum yaptı.
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Haziran, 2012

Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen 10. Ulusal Sanat Sempozyumu 7-9 Haziran 2012 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti. Sempozyumda, Enis Öncüoğlu "Globalleşen Dünya ve Mimarlık" başlıklı bir sunum yaptı.Nisan, 2012 
Vitra ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD) ortaklaşa gerçekleştirdiği "ZİP-ŞEHİR / Karma Kullanımlı Yapılar" başlıklı panel 10 Nisan'da Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Enis Öncüoğlu panelde bir açılış konuşması yaptı.Mart, 2012
ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde Karma Kullanım kategorisinde ödüle layık görülen proje Mersin Marina oldu. Projenin mimarı Enis Öncüoğlu, 29 Mart perşembe akşamı düzenlenen törende ödülünü aldı.
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Kasım, 2011

Öncüoğlu+ACP Mapic 2011 fuarına katıldı. Mapic 2011 14-16 Kasım tarihleri arasında Paris'te düzenlendi.
Engin Öncüoğlu İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde bir söyleşiye katıldı. Şirketin vizyonu ve kendi tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Engin Öncüoğlu, öğrencilerin mimarlıkla ilgili sorularını da yanıtladı.
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

HABERLER

Ekim, 2011
Öncüoğlu+ACP Osmangazi Üniversitesi'nde bir söyleşiye katıldı.Nisan, 2011 
27-29 Nisan 2011 tarihlerinde Moskova'da gerçekleşen MALL 2011 fuarında Öncüoğlu+ACP projelerinden oluşan stand ziyaretçiler tarafından ilgi topladı.
 
 
. :  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  

GIZLILIK SOZLESMESI

Bu websitesi ve tüm içeriğinin hakları Öncüoğlu Mimarlık Şehircilik ve Müşavirlik Hizmetleri Ltd. Şti.ne aittir - © Öncüoğlu Mimarlık Şehircilik ve Müşavirlik Hizmetleri Ltd. Şti. 2014. Tüm hakları saklıdır.

Aşağıda yer alan maddeler dışında, sitenin içeriğindeki herhangi bir yazının veya görselin yeniden dağıtılması veya yeniden üretilmesi yasaktır:
• Site içeriğinin kendi, ticari olmayan kullanımınız için baskısını alabilir veya içeriği kendi sabit diskinize indirebilirsiniz
• Site içeriğini üçüncü şahıslarla, içeriğin kaynağını bu websitesi olarak (www.oncuoglu.com.tr) gösterek paylaşabilirsiniz

Öncüoğlu Mimarlık Şehircilik ve Müşavirlik Hizmetleri Ltd. Şti.nin izni olmadan, websitesinin içeriğini ticari olarak kullanmak veya yayımlamak yasaktır. Site içeriğinin ticari olarak bir başka websitesinde veya dijital olarak indirilmesi mümkün bir kaynakta bulunması yasaktır.

oncuoglu+acp 2014 GIZLILIK SOZLESMESI     ADOZER OFIS BINASI            |            ASELSAN OFIS            |            PARK 21 |             PERVOMAYSKIY AVM |             Q PARK |    ENGLISH    |    RUSSIAN    |    TURKCE